Kawa na włosy posiada rzeczywiście bardzo silne działanie

Piękne, zadbane włosy mogą być Twoim znakiem rozpoznawczym.Jednak, żeby takie się stały musisz skupić na nich uwagę i ich prawidłowej pielęgnacji.

Pewnym ze składników używanym przy pielęgnacji włosów jest kawa.Dla kogoś potrafi to być duże zaskoczenie, bo kawa kojarzy się wyłącznie z substancją o charakterystycznym zapachu oraz energetycznym działaniu.

Jednak ma swoje użycie również w kosmetyce. Najczęściej stosowana jest w formie peelingu skórnego.

Kawa na włosy posiada rzeczywiście szczególnie silne działanie, toteż dobrze jest ją wprowadzić jako element swojej rutyny w pielęgnacji. Pierwszy sposób, w który możemy ją zastosować, to peeling kawowy na włosy. Bardzo dobrze oczyszcza włosy oraz skórę na głowie. Dobrze za jej pomocą przeprowadzić masaż włosów, który usprawni krążenie, umacnia cebulki, co sprawi, iż włosy szybciej urosną. Po tego rodzaju operacji należy wnikliwie wyczyścić włosy z pozostałości ziaren kawy. Peeling taki należy przeprowadzać raz w tygodniu.

Następny sposób, to maseczka z kawy do włosów. Kawa pielęgnuje i dodaje blasku włosom, które od razu są zdrowsze i piękniejsze. Kawę możemy też wykorzystać w formie płukanki, która może subtelnie zciemnić włosy o pojedynczy ton. Dlatego także polecana jest dla szatynek i brunetek, a nie polecana blondynkom.

Ostatni sposób, to wykorzystanie kawy, jako dodatek do szamponu lub odżywki. Stanie się ich doskonałym pomocnikiem dzięki właściwościom nawilżającym i wygładzającym. Możemy także zrobić własny produkt z kawy bazując na hydrolacie, który będzie działał jako mgiełka nawilżająca.

Więcej: olej marula właściwości