Obawa przed stomatologiem…

Paniczny strach przed dentystą bardzo często jest tak zwanym strachem dziedzicznym. Dzieciaczki przejmują po mamie i tacie różnorakie lęki oraz dodatkowo strach, nic w tym zaskakującego, że dokładnie tak samo jest z wizytą u dentysty.

Doktor dla maluchów
Teraźniejsza stomatologia dla maluchów dokłada wszelkich starań aby w możliwie jak najbardziej zminimalizować strach przed wizytą u stomatologa wśród dzieci i młodzieży. Dentyści posiadają już całkiem inne podejście do swoich małych pacjentów, nie starają się na siłę leczyć im zębów. Wolą dokładnie wytłumaczyć na czym będzie polegał cały zabieg. Oprócz tego używa się innowacyjnych sprzętów oraz dodatkowo znieczuleń, które najczęściej  prawie całkowicie niwelują ból.

Wygląd gabinetu
Na pewno warto podkreślić, iż bardzo często tworzy się osobne gabinety tylko i wyłącznie dla maluchów. Dziecięca stomatologia kładzie ogromny nacisk na uświadomienie małemu pacjentowi, iż wizyta u dentysty nie musi w ogóle kończyć się głośnym krzykiem i łzami. Gabinety dentystyczne dla maluchów nie są w szarych kolorach oraz nieprzyjemne, kojarzące się ze sterylnym szpitalem. Często są pomalowane na żywe kolory, a ściany zdobione są postaciami z kreskówek. Przy fotelu stomatologicznym częstokroć montowane są są profesjonalne monitory, na których puszczane są różne bajki, które mały pacjent może oglądać w trakcie zabiegu. Wszystko to po to, żeby dziecko zrelaksowało się i nie rozmyślało o tym, co dzieje się z jego zębami. Takie chwyty są coraz bardziej skuteczne, ponieważ z roku na rok coraz więcej dzieci z chęcią chodzi do gabinetu stomatologicznego nie obawiając się bólu i łez.

Źródło: Aparaty stałe Chorzów