Wystarczy jedynie zatelefonować do dobrej placówki

Wszelki kierowca spotkał się na pewno nie raz z nieprzyjemną chwilą, jaką jest usterka samochodu. Może ona być wywołana zniszczeniem poniektórych części układu mechanicznego, gumy lub kolizją samochodów. W niektórych przypadkach niestety nie potrafimy odpalić naszego pojazdu i dojechać do mechanika.

W tego typu sytuacjach pomocna jest autolaweta. Wystarczy przedzwonić do sprawdzonej placówki i w niedługim czasie przyjedzie pojazd, który zawiezie nasz samochód we właściwe miejsce. Holowanie pojazdów w bardzo wielu momentach jest jedynym racjonalnym rozwiązaniem.

Jeśli chcielibyśmy być spokojni podczas podróży, nie niepokoić się o to, gdzie i po kogo zatelefonować, niemalże wszelka firma ubezpieczająca nasz samochód zapewnia możliwość wykupienia dodatkowej pomocy, która w razie potrzeby gwarantuje holowanie pojazdów. Jest to oczywiście dodatkowo płatna opcja, natomiast w bardzo wielu przypadkach ułatwia postępowanie przy awarii.Firmy mające lawety samochodowe i świadczące usługi w tejże kategorii mają rozmaite cenniki.

Przeważnie zależą one od lokalizacji, w której się znajdujemy, a przedsiębiorstwa doliczają opłatę końcową w oparciu o liczbę przejechanych kilometrów. W współczesnych czasach bez problemu można również wynająć autolawety, aby móc we własnym interesie przetransportować auto. Jest to potrzebne przykładowo przy przywożeniu pojazdów z krajów zagranicznych.

Cena wynajmu pojazdu holowniczego liczona jest przeważnie od doby. Firmy wynajmują tego rodzaju auta również na godziny oraz większe okresy, a cena uzależniona jest jeszcze od ładowności oraz wyposażenia autolawety.

Zobacz: holowanie pojazdów białystok