Ciężko być szarmanckim.

Wszystko zaczyna się bajecznie. Zakochanie, plaża, zachody słońca, pocałunki na molo. Później wracamy niestety do mieszkania oraz stykamy się z szarą rzeczywistością. Ciężko być romantykiem, kiedy trzeba zatankować samochód. Trudno być szarmanckim, w momencie kiedy jemy obiad w pobliskiej pizzerii, strasznie spiesząc się po skończonej pracy do swojego domu na mecz w telewizji. Natomiast pewnego dnia zostawia nas ukochana. Zastanawiamy się, co źle zrobiliśmy.

Bardzo ważne, ażeby sprawdzić, czy rzeczywiście jest to tylko nasza wina. Jeżeli dojdziemy do wniosku, że tak, to powinniśmy przyjrzeć się dokładniej swoim poczynaniom i zrobić wszystko by je z powrotem naprawić. Wielu facetów po zerwaniu zaczyna się dokładnie zastanawiać, jak odzyskać byłą. Oczywiście nie jest to najprostsze zadanie, niemniej jednak bez wątpienia możliwe do zrobienia.
Można działać od razu, jeśli posiadamy pewność, że była dziewczyna wciąż coś do nas czuje, ale jakieś nasze zachowanie, czy też jakaś sytuacja zmusiła ją do odejścia. W tak zaistniałej sytuacji istotna jest skrucha. Musimy się starać rzeczywiście zbadać, co zrobiliśmy nie tak i to zrozumieć. Kolejno obowiązkowo musimy jej powiedzieć, że wiemy, co zrobiliśmy i żałujemy. Musimy również zilustrować nasz plan naprawczy. Absolutnie nic nie działa tak źle na rozzłoszczoną dziewczyną, aniżeli piąte przeprosiny bez przełożenia na działanie, bez pokazania, że coś się zmieni. Powinniśmy dać jej powód, by miała po co wrócić. Niech wie, że strasznie żałujemy, niemniej jednak warto mieć na uwadze to, aby przypomnieć to, co dobre i nie koncentrować się tylko na swoich błędach. Dobre kwiaty też na pewno nie zaszkodzą.