Drewno absolutnie nigdy nie wychodzi z mody.

Drewniana podłoga to na pewno coś, w co powinno się zainwestować. Drewno nigdy nie przestanie być modne, a poza tym jest niewyobrażalnie trwałe oraz dobrze się prezentuje, bez względu na to, w jakiej postaci je posiadamy w swoim mieszkaniu.
Wracając natomiast do podłogi z drewna, to trzeba stwierdzić, że można ją zabezpieczyć na różnorakie sposoby. Najbardziej znane jest pokrywanie drewnianego parkietu czy także drewnianych desek podłogowych lakierem, niemniej jednak możemy także pokrywać je specjalnym olejem. Podłogi olejowane są coraz bardziej popularne, zresztą można od razu zakupić już deski podłogowe olejowane. A czym w zasadzie odznaczają się podłogi olejowane czy deski podłogowe olejowane? A więc, kiedy zastosujemy olej, na drewnianej powierzchni znikają wszystkie zarysowania, które z czasem zwyczajnie same ulegają zatarciu, a przy poważniejszych uszkodzeniach możliwe jest nawet wykonanie częściowej renowacji. Drewno olejowane jest zdecydowanie bardziej naturalne w dotyku aniżeli , gdy pokryjemy je lakierem, dlatego że olej nie tworzy na nim przeźroczystej warstwy, ale wnika do wnętrza drewna.
Decydując się na olejowane podłogi, należy pamiętać jednakże o tym, że niezbędna będzie częstsza jej renowacja. Poza tym musimy także ją czyścić specjalnymi preparatami. Wybór zatem uzależniony jest od nas samych.

Więcej: Deski podłogowe olejowane