Dywany agnella radują się jednak dużym uznaniem.

Dywany w latach PRL zdobiły każdy pokój. Były ogromne oraz pokrywały cały pokój. W każdym pokoju na podłodze leżał gruby dywan. W innych kulturach dywan to symbol powodzenia a także luksusu w mieszkaniu. W obecnej modzie wystroju wnętrz rezygnuje się z takich dużych dywanów. Preferowane są małe dywany lub nieco dłuższe tak zwane chodniki – chociaż je także możemy spotkać rzadko w nowych domach.
Bywa to spowodowane bardzo dużym wyborem na rynku paneli, wykładzin, płytek co sprawia, że dywan nie jest już potrzebny na całą podłogę. Dzieje się tak także z wygody domowników, ponieważ widok trzepanych dywanów jest już niezwykłą rzadkością. Czyszczenie takowych dużych dywanów jest również uciążliwe.
Dywany polskie cechuje niezwykle wysoka jakoś wykonania oraz dodatkowo surowiec z jakiego wykonano dywan. Fabryki dywanów nie cieszą się już tak ogromnym popytem jak w poprzednich latach. Dywany z modelu agnella radują się jednak dużym uznaniem i są regularnie tworzone. W aktualnej modzie króluje przede wszystkim minimalizm co powoduje, że modne są małe oraz miękkie dywany. Częstokroć potrzebne nam są do sypialni i łazienki. Takie detale świetnie wkomponują się w przytulną aranżację każdego wnętrza.

Źródło: Polskie dywany Agnella kochamydywany.pl