Jeżeli zatem nie chcesz aby trawa zajmowała miejsce które wyznaczone jest dla innych roślin, będziesz potrzebował specjalne obrzeża trawnikowe.

Jeżeli przeglądasz właśnie ten artykuł, to jest niemalże pewne że masz swój ogród i pragniesz aby był on jak najbardziej elegancki oraz odpowiednio zagospodarowany. Spośród wielu wyzwań jakie na Ciebie czekają kilka z nich będzie dotyczyło Twojego trawnika. Chwasty, pojedyncze kępki, wypalone przez słońce miejsca a dodatkowo nadmierny rozrost trawy to jedne z najpopularniejszych z nich. W poniższym tekście opowiem w jaki sposób wyeliminować 1 z tych problemów na dobre.

Jeżeli więc nie chcesz aby trawa zajmowała miejsce które przeznaczone jest dla innych roślin, będziesz potrzebował specjalne obrzeża trawnikowe. Sam wynalazek nie jest pod względem technicznym skomplikowany. To zwyczajny kawałek plastiku który wyznacza konkretną granicę do jakiej trawa może rosnąć. Częstokroć jest podatny, więc bez problemu możesz stworzyć np łuk pomiędzy ścieżką a trawnikiem.

Jeżeli zaciekawił Cię właśnie ten temat i chciałbyś się pozbyć problemu nadmiernego przerastania trawy z pewnością powinieneś się zaciekawić produktem geobord. Jest to specjalne obrzeże trawnikowe bardzo proste jeśli chodzi o montaż, przygotowane z zdecydowanie bardziej odporniejszego tworzywa. Tego typu obrzeże mocuje się przy wykorzystaniu kotew do danego podłoża. To oznacza brak konieczności kopania w ziemi. Warto dodać iż geobord działa na różnych podłożach takowych jak kostka granitowa, ziemia lub żwir. Dostaniemy go także w kilku różnych kolorach.

Jeśli zatem chciałbyś sobie oszczędzić non stop pracy z swoją trawą której w ogóle nie powinno być w niektórych miejscach, musisz zainwestować trochę pieniędzy w takie obrzeża trawnikowe.

Zobacz więcej: obrzeża trawnikowe

by
Categories: