Podczas procesu spalania nie emitują dymu, nie emitują także popiołu.

Kominki ekologiczne wolnostojące są nową odsłoną dla zwyczajnych kominków. Paliwo dla biokomików stanowi biopaliwo – ciekłe ciało stworzone na bazie etanolu. Kominki ekologiczne nie oddziałują szkodliwie na naturalne środowisko. Podczas procesu spalania nie emitują dymu, brak jest popiołu. Do wyboru posiadamy dużo nowoczesnych odsłon kominków ekologicznych. Biokominek może mieć w swoim mieszkaniu każdy bez potrzeby posiadania kominowego ciągu, zwyczajnie montujesz i jest. Służą one za ekskluzywną dekorację własnego domu, dobrze prezentują się w każdym wnętrzu. Kominki ekologiczne spisują się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz (możemy je zamontować na tarasie). Można korzystać z niego raz na jakiś czas albo przez cały rok wszystko zależy wyłącznie od naszej kreatywności. Stanowią one miejscowe źródło ciepła.

 

Kominkowe wkłady, biorąc pod uwagę materiał, z jakiego są zrobione możemy rozdzielić na żelazne a także stalowe. Ich cały montaż wiąże się z bezdyskusyjnym posiadaniem wylotu spalin. Zaopatrzone są w szkło odporne na wysokie temperatury. Nie możemy ich zamontować w każdym dowolnym miejscu. Będziemy mogli nabyć kominkowe wkłady z tzw. płaszczem wodnym, które pozwalają na ocieplenie całego mieszkania za pośrednictwem instalacji ogrzewania centralnego. Paliwo do spalania stanowi pellet albo drewno w zależności od stylu wybranego kominka.

 

Piece wolnostojące zrobione są podobnie jak kominkowe wkłady ze stali lub żeliwa i zaopatrzone są w szkoło hartowane. Od zwyczajnych wkładów kominowych odznacza je to iż wykończone są cegłami żaroodpornymi, a paliwem na przykład może być pellet, drewno lub węgiel.

Zobacz: piece wolnostojące

by
Categories: