Technologiczny rozwój, to wielkie dobrodziejsto

W świecie informatyki ogromne znaczenie mają osobliwe nazwy. Dla zaczynającej osoby, to prawdopodobnie najbardziej niejasna nomenklatura. Zazwyczaj jest to zbitek nie mających sensu słów z angielskimi nazwami oraz symbolami alfanumerycznymi. Skomputeryzowanie ludności spowodowało, że obecnie posługujemy się nimi na co dzień i świetnie nam z tym.

Technologia poszła ostatnio do przodu i obecnie między innymi przez zasługi firmy Kompix, możemy działać sprawniej i dużo szybciej niż kiedyś, partner comarch dysponuje wieloma dodatkami, jak choćby Comarch ERP Altum. Bez wątpienia głosi to wielu ludziom niemalże tyle samo, co japońskie znaczki, czyli nic. Całe szczęście, że programiści doskonale rozumieją, o co chodzi. Nie należą do tej części ludzkości, która z informatycznych nazw rozumie wyłącznie Windows XP oraz Windows 10.

Postępy w informatyce przyniosły też bezmiar należytych skutków. Przede wszystkim pomógł osłabić terroryzm (chociaż na nieszczęście doprowadził także do rozwoju cyberterroryzmu), dał szansę rozwoju naukowych badań i w znacznym stopniu pomniejszył biurokrację w wielu sferach życia społecznego, indywidualnego oraz państwowego. Przyczynił się także do rozwoju społeczności wirtualnych, które działają na społecznościowych serwisach.

Wśród zagrożeń, które przynosi ze sobą innowacyjna technologia, prócz przestępczości w sieci działa również odosobnienie — szczególnie młodych — osób. Powoduje to rozwody i różne tragedie rodzinne. Jednakże przy takim gigantycznym stosowaniu informatyki, można stwierdzić, iż osiągnięto sukces technologiczny na światową skalę. Komputery pomagają ludziom uskutecznić swe plany, a osoby nie zawsze odpowiedzialnie je wykorzystują.

Ostatnie osiągnięcia w tej branży wiążą się z humanitarnymi akcjami, które były prowadzone na calutkim świecie ze względu na klęski żywiołowe. Przy użyciu nawigacji GPS oraz pewnego systemu odczytującego pogodę dało radę urządzić pomocowe akcje zanim jeszcze nastała klęska. Również mapki do tych działań zostały stworzone za pomocą współczesnego oprogramowania GIS, co znacznie przyspieszyło przebieg przygotowawczy.

Dostrzegamy więc, że nie ma konieczności obwiniać za niechciane skutki informatycznego rozwoju ani firmy Microsoft, ani partnera Comarch, ani żadnej innej firmy. Winę tę ponoszą poniektórzy użytkownicy, do tego nieliczni. Licencje wszelkiego oprogramowania zaznaczają, iż obciążenie za złe korzystanie z aplikacji, ponosi użytkownik.

Technologiczny rozwój, to ogromne dobrodziejstwo, lecz również wyzwanie dla używających go ludzi. Należy pamiętać o przestrzeganiu reguł etyki w necie oraz używając różnych programów i szeroko rozumianych komputerowych narzędzi. Wirtualny świat oczekuje identycznego traktowania jak świat realny. Różnica jest wyłącznie taka, że w świecie informatycznym mamy wrażenie, że przewodzą tutaj inne zasady. Jednakże jest to tylko iluzja.