Terenowe opony to natomiast niemały wydatek.

Właściwie każdy posiadacz samochodu terenowego doskonale wie, że bez właściwych opon nie jest możliwa dobra a także komfortowa jazda. Opony terenowe to jednak dość duży wydatek. Zakupienie 4 sztuk opon związane jest częstokroć z ceną sięgającą kilkuset, a nawet przekraczającą tysiąc złotych. Z tegoż właśnie powodu część osób wybiera kupno opon z drugiej ręki. Czy w rzeczywistości jest to opłacalne?

Opony terenowe z drugiej ręki z pewnością mają zarówno minusy jak i plusy. W pierwszej kolejności zacznijmy od rzeczy pozytywnych, a tym jest oczywiście przystępna cena za produkt o relatywnie dobrej jakości za jaki w normalnym sklepie zapłacić musielibyśmy znacznie więcej. Części z drugiej ręki nie muszą być przecież zniszczone czy nietrwałe – zdarza się bowiem, że ktoś szybko chce wyzbyć się jakiś rzeczy ,z których rzadko korzystał czy też po prostu kupił je przypadkowo. Tu jednak należy wziąć pod uwagę konieczność dobrego rozeznania się przed zakupem w historii towaru. Powinniśmy więc posprawdzać zużycie opon,które nas interesują – nie ma przecież sensu nabywać tak ważnej części tylko dlatego, że jest niska cena, jeśli za chwileczkę będziemy zmuszeni do ponownego kupienia opon. Tego typu oszczędzanie jest zwyczajnie bezsensowne.

Używane opony terenowe kupić możemy w serwisach aukcyjnych jak na przykład allegro czy olx, dawniej tablica, a także w komisach. Warto pamiętać, że częstokroć nie będziemy mieli w takim przypadku prawa do uzyskania gwarancji.

Źródło: Opony terenowe

by
Categories: