Trener personalny to relatywnie nowy zawód

O ile choć trochę interesujemy się ćwiczeniem, zapewne prędzej czy później zaznajomimy się z pojęciem treningu osobistego. To ćwiczenia, które odbywają się w zgodzie z oceną trenera oraz częstokroć pod jego okiem. Kim jest instruktor personalny a także czy warto korzystać z jego świadczeń?

Instruktor personalny to relatywnie nowy fach. Nadal parę lat temu tylko niektóre siłownie współpracowały z tego typu specjalistami, natomiast wraz ze zwiększeniem świadomości osób a także pociąg do sportu, reputacja tego fachu wyjątkowo się zwiększyła.

Na dzień dzisiejszy w większości wypadków nie uprawiamy sportu jedynie dla radości, niemniej jednak po to, by czerpać konkretne efekty. Mnóstwo z nas chce usunąć niepotrzebne kilogramy, inni z kolei umocnić własne zdrowie. Bez względu na to, dlaczego zamierzamy korzystać z siłowni, instruktor osobisty to ktoś, kto nas zręcznie nakieruje.

Zauważając na zainteresowania, potrzeby i problemy danej osoby, trener układa stosowny zestaw ćwiczeń a także uczy, w jaki sposób je prawidłowo wykonywać. Jego praca jest ważna, choćby z powodów czysto zdrowotnych – jak się okazuje, dużo ćwiczeń robimy w zły sposób. Najprostszym wzorem są łatwe przysiady – to, w jaki sposób nauczyliśmy się je wykonywać w podstawówce, kategorycznie odstępuje od tego, jak mają być robione.

Poprawne wykonywanie ćwiczeń pozwala na uchronienie się od urazu i błyskawiczne zauważenie skutków.

A zatem, kiedy warto skorzystać z usług trenera osobistego? Niezależnie od tego, czy jesteś początkujący, czy ćwiczysz już od jakiegoś czasu, to opcja genialna dla wszystkich. Być może niebardzo potrzebujesz systematycznej, kilkumiesięcznej współpracy z instruktorem – czasem wystarczy parę konsultacji.

Autor: trener osobisty Katowice

by
Categories: