Czy więc warto samodzielnie wymieniać koła?

Wraz z kończącym się latem oraz nadchodzącą jesienią w podświadomości każdego kierowcy rodzi się myśl o tym, iż niebawem konieczna będzie wymiana opon. Mając do wymiany opony nie posiadając żadnego innego wyjścia należy wybrać się do specjalistycznego zakładu. Mając jednak opony już założone na felgach czy tak zwane całe koła, posiadamy dwie opcje: wykonujemy to sami, lub wulkanizacja.

Czy więc warto samemu wymieniać koła?

Wymiana kół w zakładzie wulkanizacyjnym najczęściej trwa około 15 minut a na dodatek kosztuje średnio około 20-40zł. Czy zabawa w wymianę na podwórzu jest ogólnie rzecz biorąc opłacalna. Z jednej strony tak, dlatego, że za sprawą takiej wymiany możemy przyjrzeć się dokładnie w jakim dokładnie stanie są tarcze i klocki hamulcowe naszego pojazdu. Jeśli rozchodzi się zaś o czas spędzony przy tejże pracy to bez specjalistycznego sprzętu zajmie nam to mniej więcej 4 razy tyle.

Wulkanizacja więc to wspaniały wybór, w momencie gdy nie mamy gdzie postawić naszego samochodu, nie posiadamy czasu lub po prostu nie mamy ochoty się w to bawić.

Wymiany opon jednak dokonać należy w odpowiednim zakładzie, dlatego, że koła powinno się odpowiednio wyważyć, a przypuszczalnie w swoim domu nie mamy takich urządzeń.

Zobacz więcej: opony off-road

by
Categories: