Ogrodowe kamienie dodają urokliwości.

Nie tylko kwiatki zdobią ogródek. Także przeróżnego rodzaju ozdoby sprawiają, iż czujemy się w ogrodzie jak w innej krainie. Na przykład ogrodowy kamień, który nie musi być tylko i wyłącznie dodatkiem. Rozmaite rodzaje minerału sprawdzają się tak estetycznie, co praktycznie. Gdy dróżki naszego ogródka po ulewach długo nie wysychają, wówczas taki żwir, czy grys wystarczająco złagodzi problemy przechodzenia po kałużach. Możemy też kreatywnie odgradzać sektory ogródka rozmaitymi rodzajami kamienia. Na podjazdach świetnie sprawdza się kostka granitowa. Wolno układać ją w przeróżne wzory, bo jej typów istnieje mnóstwo. Wachlarz kolorów granitowej kostki przy ciekawym rozłożeniu usunie przeciętność. Miara osobnych kostek też jest rozmaita, więc można złożyć zamówienie na kilka typów i dowolnie je układać. Jeśli sami nie czujemy się na siłach aby w naszym ogrodzie wszystko świetnie się ułożyło – pozwólmy działać pracę fachowcom.
Jeśli chcemy by nasz ogród prezentował się jak roślinne muzeum bądź laboratorium — możemy powierzchnię wokół roślinki naczelnej obłożyć kamyczkami. Wówczas roślinki niepożądane będą miały kłopot, by powstać. Do tego zamiaru sprawdzają się otoczaki.
Kamyczkami możemy w podobny sposób obłożyć altanę, oczko wodne bądź odgrodzić  teren ogrodu służący do kąpieli w słońcu. Jeśli mamy w ogrodzie basen, który bywa wystawiany tylko w okresie sprzyjającym — również możemy go obsypać otoczakami.

 

Autr: kostka granitowa hurt