Aby go podłączyć należy wyłącznie pociągnąć za właściwą dźwignię.

Kulowe zawory są niewątpliwie najważniejszym elementem aparatury zarówno gazowej, wodnej, jak i instalacji grzewczej. Zawory kulowe są wyjątkowo popularne i będziemy mogli się z nimi spotkać tak samo w mieszkaniach prywatnych, w których instalacje nie są trudne, jak również w wielkich korporacjach. Zarówno w domach jak również w fabrykacji idealnie spełniają swoje role. Zawór tego typu jest kategorycznie niezwykle prostym w użyciu urządzeniem, z którym poradzi sobie każdy. Aby go podłączyć należy wyłącznie przekręcić odpowiednią dźwignię. Taki sposób zastosowania wynika z wyjątkowo nieskomplikowanej formy już samego zaworu.

Jego zasadniczym elementem jest kula przygotowana z mosiądzu. Przygotowana jest ona z bardzo dużą precyzją. Owa kula pokryta jest chromem. Ciekawostką może być to, że zawory takie mogą być stosowane pod wodą. Jednym z podstawowych miejsc ich użytkowania są platformy wiertnicze, gdzie wydobywa się, przy ich wykorzystaniu, naftę. Oczywiście są to kategorycznie odmienne zawory aniżeli te stosowane w mieszkaniu. Mają one dodatkowe, specjalnie przygotowane szczeliwo. Są produkowane naturalnie na prywatne zamówienia przedsiębiorstw, które zajmują się wydobyciem ropy na zewnątrz ziemi.

Dzięki prawidłowej pracy tego typu zaworów będziemy mogli zmniejszyć utratę energii. W głównej mierze o ich niezawodności decydują przede wszystkim materiały, które używane są do ich wytworzenia. Czym materiały są lepsze, tym mocniejsza będzie praca kranu oraz tym mniejsze straty energii będzie ponosił ostateczny klient.

Zobacz więcej: http://www.ql.com.pl/