Należy obserwować dokładnie swój organizm.

Symptomy zakwaszenia organizmu są niezbyt specyficzne i bardzo powszechne, dlatego bardzo łatwo je można zbagatelizować. Nieleczone zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej pomału się pogłębiają a także są coraz trudniejsze do tego, aby je wyrównać. Warto dokładnie obserwować swój organizm, żeby w odpowiednim momencie dostrzec niepokojące zaburzenia.
Zakwaszenie organizmu jest to zaburzenie wartości pH ,które panuje w organizmie. Płuca i nerki, które odpowiedzialne są za regulację pH zmuszone są by radzić sobie ze zwiększoną ilością pierwiastków kwasotwórczych, co wywołuje wiele objawów. Należą do nich zła kondycja paznokci i włosów, bardzo trudna do zlikwidowania nadwaga, chroniczne zmęczenie oraz znacznie mniejsza odporność.
Najpowszechniejszą przyczyną zakwaszenia organizmu jest nieodpowiednia dieta, w której w dużym stopniu dominują kwasotwórcze produkty, a więc głównie nabiał, przetwory zbożowe i mięso.
Aby wyleczyć takie zaburzenia równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie, trzeba skupić się przede wszystkim na odpowiedniej diecie. Do produktów zasadotwórczych należą warzywa i owoce, poprzez to konieczne jest uzupełnienie w nie codziennego jadłospisu. Pomocne będzie też unikanie stresu lub znalezienie odpowiedniej metody relaksacji i właściwa ilość snu.
Odkwaszanie organizmu jest długotrwałym procesem, jednak niesie za sobą duże korzyści dla zdrowia. Utrzymanie równowagi pomiędzy kwasami a zasadami, to podstawa homeostazy całego ciała.

Więcej: Jak odkwasić organizm